mostbet

bittorrent

Где поесть в Калининграде

посуточно калининград

снять квартиру посуточно калининград

bittorrent download

Jak być tancerką i nie zwariować?

Przede wszystkim: przyzwyczaj się, że dla wszystkich jesteś baletnicą i pomimo, że etymologia tego słowa sięga XIX wieku kiedy oznaczało, ni mniej ni więcej, 'pannę lekkich obyczajów’ to w dzisiejszych czasach przyjęło się to jako określenie zawodu tancerki baletu. Kiedyś ktoś mnie zapytał „to jak mam mówić? Ballerina?” Z kolei to określenie, wg mnie, narzuca pewną wyniosłość czy wyższość a chyba zdążyliscie już zauważyć czytając mojego bloga, że tancerki są w zupełności normalne 😀 

Czy Ty w ogóle coś jesz? Będę to powtarzać jak mantrę: jestem tancerką baletu, nie anorektyczką. Prawdą jest, że estetyka tańca klasycznego narzuca pewne standardy,  które musimy zaakceptować. Nie oznacza to w żadnym wypadku głodówki i szaleńczego pędu do bycia chudą, ponieważ wiadomo, że w przypadku zawodów związanych nierozerwalnie z wyczerpującą aktywnością fizyczną, najważniejsze jest zdrowie i kondycja. Aby dostarczać ciału niezbędnych kalorii potrzebnych do ćwiczeń ogromnie ważna jest zrównoważona dieta. Także tancerki jedzą 🙂 przygotowuję dla Was post, w którym napiszę o tym aspekcie znacznie więcej.

Ćwicząc balet należy zaakceptować fakt, że polega on na ciągłej powtarzalności tych samych elementów. Codziennie podczas lekcji wykonujemy te same ćwiczenia doskonaląc je, a nierzadko nigdy nie osiągamy perfekcji- zawsze będzie coś, co należy jeszcze poprawić. Ale lekcja i jej powtarzalny schemat to nie wszystko. Pracując w zespole baletowym zwykle przez kilka sezonów wykonujemy te same spektakle. Dlatego podczas prób do każdego z nich staram się wydobywać coś nowego, patrzeć na role z innej perspektywy, aby nie podążać za sprawdzonymi mechanizmami tylko, znów, nieustannie coś poprawiać. Do każdej partii, niezależnie czy solowej czy zespołowej, należy podchodzić indywidualnie i z każdym spektaklem dodawać do jej charakteru coś nowego. W ten sposób z pewnością unikniemy rutyny (i oczywiście pobudzamy naszą kreatywność do pracy).

Podobno mówią, że tancerze nie mają życia poza baletem… hej! Spójrzcie na mnie 😀 mój mąż lubi balet, ale jedynie jako widz. Oczywiście balet stanowi chyba 75% naszego życia, ale to wcale nie oznacza, że tancerze nie mają innych zainteresowań czy przyjaciół poza zespołem baletowym. Niemniej taniec bardzo łączy ludzi i w tym miejscu będę walczyć ze stereotypem zawistnych tancerek. Moje najlepsze koleżanki znam jeszcze ze szkoły baletowej oraz garderoby. Spędzamy ze sobą kawał czasu, byłoby to ogromnie trudne gdybyśmy się nie lubiły. Tymczasem przyjaźnimy się, wspieramy w naszych osiągnięciach, porażkach i marzeniach. Na swój ślub zaprosiłam całą swoją garderobę – uwielbiam te dziewczyny i wiem, że mogę na nie liczyć w każdej sytuacji. To jest bardzo ważne- miej przyjaciół, którzy „robią w balecie” oraz tych, którzy znają to jedynie z opowieści.

<<ENGLISH  VERSION BELOW THAT PHOTO>>

How to be a ballet dancer and not to get crazy? First of all get used to the routine. Can you imagine doing the same thing over and over again and sometimes not even getting close to the perfection? Yap, that’s what ballet is for. But that makes you stronger every day even if you don’t see it.

OMG, you are so skinny. Do you eat at all? That’s my favourite question. I always say 'Yes, I do feed with air’. That’s sarcasm of course. To dance as much as ballet dancers do every day you have to eat reasonably and healthy. But never forget to eat at all. It is a fuel for your organism and it is good to bring this aspect to bigger audience.

They say it’s good to have friends „off ballet” but… My best friends I’ve known since my time in ballet school and from my dressing room. We know basically everything about each other. So don’t think it is important to find a bunch of friends who don’t do ballet. You will anyway. 

Autorką tych klimatycznie mrocznych zdjęć jest ANIA!! 😀 ale to nie koniec efektów naszej wspólnej sesji… pozostałe zdjęcia pojawią się w innym poście!

Kostium, czarna paczka, pointy BLOCH

MIŁEGO DNIA!

SIMPLE.DANCER

3 odpowiedzi na “Jak być tancerką i nie zwariować?”

  1. Przepiękne zdjęcia 🙂 Moim zdaniem nie wyglądasz jak anorektyczka. Masz cudowną – szczupłą figurę i bardzo podobają mi się Twoje stylizacje! 🙂 Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *