mostbet

bittorrent

Где поесть в Калининграде

посуточно калининград

снять квартиру посуточно калининград

bittorrent download

Best of 2015!

Cały 2015 rok prowadziłam bloga, postanowiłam więc zrobić krótkie podsumowanie! Zarówno blogowe, jak i zawodowe…
All 2015 year I was running this blog… it is a perfect time for a little summary, both blog and my job achievements 🙂 Stay with me and take a look!

Początek roku był dla mnie dość stresujący. Ból nogi, który pojawiał się i znikał regularnie od 2012 roku (!) w końcu nie dawał mi o sobie zapomnieć… był nie do zniesienia i uniemożliwiał mi efektywną pracę. To była ciężka decyzja, ale lekarz stanowczo postanowił 'zastrzyki teraz, albo operacja w przyszłości’. Wiadomo, że wybrałam pierwszą opcję. Nie byłoby w tym nic bardziej stresującego gdyby nie fakt, że zbliżały się moje ulubione spektakle i nie wyobrażałam sobie ich nie zatańczyć! Zastrzyki z płytkopochodnymi czynnikami wzrostu były bolesne (pisałam Wam, że po pierwszym prawie zemdlałam z bólu? Moje przyjaciółki musiały mnie odebrać ze szpitala i zawieźć bezpiecznie do domu :P), ale w połączeniu z intensywną rehabilitacją przyniosły oczekiwane rezultaty! Cztery tygodnie po podjęciu kuracji byłam na scenie, tańcząc moje ukochane Artifact Suite w choreografii Williama Forsythe’a!
At the beginning of the year I faced a horrible decision… My old injury, which was bothering me for way too long, started being really annoying. I couldn’t work effectively anymore so I decided to take injections recommended by a doctor. The whole proces of healing and physiotherapy lasted over 4 weeks… The most stresful was the fact I wanted to take part in my favourite ballet, Artifact Suite by William Forsythe. Luckily, I made it!

Pozostając przy tematach zawodowych… Ogromnie się ucieszyłam, gdy dowiedziałam się, że w jednym z najbardziej rozpoznawalnych baletów klasycznych na świecie zatańczę mały duet. Chodzi o Don Kichota i Bolero z III aktu. Premiera tego baletu odbyła się w naszym Teatrze w 2014 roku w wersji choreograficznej Alexeia Fadeyecheva (wg Petipy). Moim partnerem scenicznym był Maxim Woitiul, wieloletni I solista zespołu baletu Teatru Wielkiego- Opery Narodowej, obecnie Polskiego Baletu Narodowego. To zaszczyt tańczyć u jego boku. Tę możliwość miałam również w Warsztacie Choreograficznym Kreacje VII, gdzie w choreografii Michała Chróścielewskiego wcieliliśmy się w postacie z Ojca Chrzestnego (choreografia Michała nosiła ten sam tytuł).
Więcej o balecie Don Kichot przeczytacie tutaj, tu i jeszcze tu.
Speaking of ballet and my work… I was so surprised when I found out I would be dancing a small duet in famous Don Quixotte! It was Bolero from the 3rd act of the ballet. My stage partner was Maxim Woitiul, the principal dancer of the Polish National Ballet company. It is an honour to dance with such a great dancer, I was so happy to get that possibility. Also with Max we were dancing together in the Choreographic Workshops of the Polish National Ballet called Creations VII.
Photo Ewa Krasucka

Z Maximem Woitiulem

W międzyczasie otrzymałam wiadomość od Dominiki, redaktorki działu Moda magazynu Zwierciadło. Dominika zaproponowała mi spotkanie i wywiad. Skończyło się także na krótkiej sesji modowej dla lipcowego numeru tego magazynu. Autorką zdjęć jest Zosia Promińska. Dziękuję jeszcze raz za taką możliwość 🙂
Wszystkie moje zdjęcia Zosi możecie zobaczyć tutaj.
Meanwhile, I got a message from Dominika who is a fahion editor in one of polish magazines. She invited me for the interview and a fashion photoshooting with Zosia Promińska as a photographer. Thank you for such opportunity!

Ogromnie się ucieszyłam z wiadomości o wygranej w konkursie fotograficznym organizowanym przez Zosię Cudny na jej blogu (www.makecookingeasier.pl).

At the same time I won the photography competition orginized by Zosia Cudny on her blog (www.makecookingeasier.pl).
Photo Tomasz Fabiański

A to moje zdjęcie 🙂

Na zwieńczenie sezonu artystycznego 2014/15 brałam udział w premierze opery Wilhelm Tell Rossiniego w reżyserii Davida Poutney’a. Choreografię wstawek baletowych opracował Amir Hosseinpour. Przy okazji tej współpracy poznałam wielu ciekawych artystów i twórców, a sama choreografia była dla naszej czwórki (występowałam wraz z Anią Hop, Tomkiem Fabiańskim oraz Bartkiem Zyśkiem) zupełnie nowym doświadczeniem.

Więcej o tym spektaklu przeczytacie tutaj oraz tu.


At the end of the previous season me and my three friends participated in the premiere of Rossini’s Wilhelm Tell directed by David Poutney. The choreography was created by Amir Hosseinpour. It was a wonderful experience to take part in this performance.

Photo Krzystof Bieliński’ na zdjęciu z Tomkiem oraz Bartkiem

Photo Krzysztof Bieliński; na zdjęciu z Pimem Veulingsem

Zaraz po ostatnim spektaklu Wilhelma Tella wyjechaliśmy z narzeczonym na upragnione wakacje! Podróż na Santorini była moim małym marzeniem… udało się 🙂 Już na wakacjach towarzyszyła mi biżuteria tworzona przez Karolinę, właścicielkę marki Jev.by Karhla, której zostałam ambasadorką. Jev.by Karhla oferuje zarówno minimalistyczne, jak i klasyczne wyroby, które na co dzień mi towarzyszą odkąd związałam się z marką.
Relacje z naszych wakacji możecie obejrzeć pod tymi linkami:
Right after the last show of Wilhelm Tell we took off to Santorini for our holidays! It was my big dream to go there one day 🙂 I had some Jev.by Karhla jewelry along with me. It is a brand I became an ambasaddress for. Karolina, the creator and owner of Jev.by Karhla, designes both minimalistic and classic pieces of jewelry of all kind.

Po powrocie do pracy w sezonie 2015/16 spełniło się duże marzenie całego zespołu Polskiego Baletu Narodowego! Odremontowano nasze garderoby oraz udostępniono do naszego wyłącznego użytku doskonale wyposażoną siłownię! Pamiętam, że nie raz moim postanowieniem noworocznym było częstsze i regularne (!) uczęszczanie na siłownię… teraz mam jedną na wyciągnięcie ręki 🙂

Więcej tutaj 🙂


Afer having come back to work this season we had an amazing surprise in the theatre waiting for us! We have our dressing rooms renovated and completely new, fully furnished gym for our exclusive use.

Photo Tomasz Fabiański

Photo Tomasz Fabiański

Photo Tomasz Fabiański
Współpraca z marką Flexistretcher przeszła moje najśmielsze oczekiwania! A sam Flexistretcher codziennie mi służy przy rozgrzewce i nie tylko. Dziękuję 🙂

SIMPLE.DANCER trenuje z Flexistretcher
SIMPLE.DANCER trenuje z Flexistretcher


The cooperation with Flexistretcher brand was a biggest surprise for me! And my very own Flexistretcher helps everyday while I am warming up before class. Thank you 🙂

Photo Tomasz Fabiański

Photo Tomasz Fabiański

Photo Tomasz Fabiański
We wrześniu SIMPLE.DANCER’s life obchodziło swoje I urodziny!
Dziękuję, że jesteście ze mną 🙂

In September SIMPLE.DANCER’s life had its first birthday!
Thank you for being with me 🙂

Photo Adam Doroziński
Photo Adam Doroziński
Jesienią moja przyjaciółka brała ślub… teraz moim postanowieniem noworocznym nr 1 jest organizacja własnego 😉

At Fall, my best friend got married… now, my number one New Year’s resolution is to orginize my own weding 🙂

Moje dziewczyny :*
Źródło www.pinterest.com

ŻYCZĘ WAM WSPANIAŁEJ ZABAWY I JESZCZE LEPSZEGO 2016 ROKU!!

Oby spełniły się Wasze najskrytsze marzenia, a jeśli wymagają one podjęcia radykalnych kroków- zaryzykujcie! Marzenia są po to, aby je spełniać 🙂 ale do tego potrzebujecie zdrowia i właśnie tego życzę Wam najszczerzej!

I WISH YOU A WONDERFUL NEW YEAR!
Let your all whishes come true even if it needs uncertain decisions and commitment- dreams are there for us to come to live! And we are the ones who make that happen 🙂 but for that, you need health and this is what I whish you the most- stay healthy!SIMPLE.DANCER

11 odpowiedzi na “Best of 2015!”

  1. Całe dzieciństwo marzyłam o zostaniu baletnicą, ale miałam w sobie za mało motywacji. Niesamowicie jest móc przeczytać choć skrawek relacji osoby, która zajmuje się tym zawodowo. Życzę więc aby 2016 rok był obfity w wymarzone spektakle oraz żeby już żadna kontuzja tego nie zakłócała. Wszystkiego dobrego 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *