mostbet

bittorrent

Где поесть в Калининграде

посуточно калининград

снять квартиру посуточно калининград

bittorrent download

Hashtag 'baletnica’ – co się pod nim kryje?

„Moja mała baletnica” „cudna baletnica” i wiele tego typu komentarzy pod zdjęciami niemowlaków na Instagramie?

Ostatnio przeglądając zdjęcia kryjące się pod hashtagiem 'baletnica’ zauważyłam, że zdecydowana większość to zdjęcia malutkich dziewczynek w tiulowych spódniczkach z podpisem moja cudna baletnica. I jak sięgam pamięcią to chyba zawsze tak było, prawda? Jakimś trafem małe dziewczynki kojarzone są z tancerkami baletowymi.

Pamiętacie, jak pisałam Wam o etymologii słowa BALETNICA? Tutaj możecie sobie przypomnieć 😀

W wielu baletach głównymi postaciami są piękne księżniczki, najbardziej znaną jest Aurora, czyli Śpiąca Królewna. Charakteryzuje ją niewinność, niezwykła uroda, delikatność… wszystko to, co kojarzymy z maluszkami. Czy to dlatego?

No więc… dlaczego? Potraficie mi jakoś racjonalnie wytłumaczyć to zjawisko?

Jakiś czas temu dostałam od jednej z czytelniczek komentarz „na scenie widzimy delikatne dziewczynki, tymczasem każda z nich to kobieta z żelaza”.

To żelazo to ogromnie duża odporność psychiczna na niejednokrotny, morderczy wysiłek fizyczny oraz ból. To także żelazne ciało- mięśnie wypracowane tak, by dźwigać cały ciężar poszczególnych kończyn, a przede wszystkim ciężar całego ciała stojąc tylko i wyłącznie na czubkach palców.

Dodam tylko gwoli ścisłości- absolutnie nic nie mam do takich zdjęć! Są urocze i mam nadzieję, że przynajmniej malutka część tych dziewczynek kiedyś stanie na scenie i będzie spełniać swoje marzenia tak, jak ja 🙂

MIŁEGO DNIA!
SIMPLE.DANCER

2 odpowiedzi na “Hashtag 'baletnica’ – co się pod nim kryje?”

  1. Małe dziewczynki kochają tiulowe spódniczki, dlatego stroje baletowe są przez nie szczególnie uwielbiane. Nawet, jeśli fascynacja baletem nie zakończy się profesjonalnym tańcem, warto dziewczynki zainteresować zajęciami tego typu. Uczą właściwej postawy, prostowania pleców i ładnego poruszania się. W czasach powszechnego szurania butami o podłogę, skręcania stóp do środka i garbienia się to są bardzo cenne nauki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *