mostbet

bittorrent

Где поесть в Калининграде

посуточно калининград

снять квартиру посуточно калининград

bittorrent download

JAKIE BALETKI WYBRAĆ NA ZAJĘCIA Z BALETU?

Baletki to specjalistyczne obuwie baletowe, z którego korzystają zarówno tancerki, jak i tancerze. To miękkie, opinające stopy, materiałowe buciki z gumką. W wersji szkolnej również z troczkami, czyli tasiemkami zawiązanymi wokół kostki. Nie mylmy ich z pointami. O różnicach pisałam Wam w tym wpisie 🙂

Jakie baletki będą dla Ciebie najlepsze?

Osobiście uważam, że nie ma czegoś takiego jak podział na baletki dla profesjonalistów i amatorów. Podobnie jak z pointami, baletki to po prostu baletki. I tak samo, jak pointy, należy je odpowiednio dopasować do stopy, niezależnie od stopnia naszego zaawansowania w tańcu klasycznym. Te kilka wskazówek podpowie Tobie na co zwrócić uwagę przy wyborze baletek!

CO JEST WAŻNE? I pomocne 👌

  • Pamiętaj, ze baletka musi maksymalnie przylegać do stopy, ale nie moze być za ciasna! Z kolei zbyt szeroka nie spełni swojej funkcji stabilizacji stopy. Zakładając baletkę powinnaś mieć poczucie jakbyś zakładała… skarpetkę 👌
  • Jaka podeszwa- są różne rodzaje. Najlepsza (powodująca najlepsze „czucie stopy”) to podeszwa podwójna- kawalek podeszwy pod palcami oraz pod piętą. Baletki z jedną, długą podeszwą są już rzadko spotykane. Z pojedynczą podeszwą możesz odczuwać dyskomfort, ponieważ ciężej naciąga się wówczas podbicie podczas ćwiczeń  (paradoksalnie takie baletki zaleca się dzieciom w początkowych klasach szkoly baletowej, czyli dopiero na początku całej drogi nauczania)
  • Jaki materiał? Osobiście polecam bawełnę z mieszanką elastycznego włókna. Skórzane będą „twardsze”. Te elastyczne łatwiej dopasują się do Twojej stopy. Sa również bardziej uniwersalne- w końcu każdy z nas ma inny kształt stopy. Skórzane nie sa tak podatne na różnorodne kształty.
  • Gumka skrzyzowana na podbiciu lub pojedyncza To już od Waszych preferencji zależy 👌 oba rodzaje spełniają swoje funkcje i trzymają baletkę „w miejscu”. Może sie zdarzyć, że baletki nie będą miały wszytej fabycznie gumki. Wówczas warto ją dokupić i przyszyć 🙂 podobnie z troczkami, ale nie jest to obowiązkowe  (chyba, że uczęszczamy do szkoły baletowej).
  • Kolor. Jak widzicie na zdjęciach baletki najczęściej występują w kilku kolorach: bladoróżowym (idealnie pasujacym do baletowych rajstop- delikatnie różowych), cielistym (idealne jesli kładziemy je na gołe stopy), białym i czarnym. Oczywiście możecie spotkać się z innymi wariantami. W teatrze baletki można uszyć lub zafarbować na potrzeby spektaklu, jeśli na przykład potrzebujemy czerwone czy niebieskie.
Model, który widzicie na tych zdjęciach to mój ulubiony

Jeśli ćwiczycie tańce ludowe czy charakterystyczne, prawdopodobnie spotkaliście się z tzw. charakterkami. To już najczęściej skórzane baletki na malutkim obcasiku, zapinane na pasek (choć wystepują również wersje z gumką). W podobnych tańczymy np. w „Jeziorze łabędzim” taniec rosyjski czy mazurkę oraz poloneza. Na zdjęciach mam nabstopwch bladoróżowe charakterki, ale najpopularniejsze są te w kolorze czarnym. 

Wszystkie baletki pochodzą ze sklepu australijskiej marki BLOCH w Warszawie. Pamiętajcie, że na hasło „simpledancerslife” otrzymacie 10% rabatu na zakupy!

MIŁEGO DNIA!
SIMPLE.DANCER

 

Jedna odpowiedź do “JAKIE BALETKI WYBRAĆ NA ZAJĘCIA Z BALETU?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *