mostbet

bittorrent

Где поесть в Калининграде

посуточно калининград

снять квартиру посуточно калининград

bittorrent download

SIMPLE.DANCER w pracy

Witajcie! Czy dostrzegacie za oknami tę wiosnę? Pogoda optymistycznie nastraja do działania, Polski Balet Narodowy przygotowuje się do nadchodzących spektakli Snu nocy letniej w choreografii Johna Neumeiera, a ja zachęcona słońcem odwiedziłam ostatnio siłownię w pozytywnych legginsach od marki MetkaBaletka!
W balecie Neumeiera widzowie będę mieli okazję zobaczyć wiele debiutów, a ja trzymam kciuki za moich kolegów i koleżanki z pracy. Kristof Szabo oraz Patryk Walczak zaprezentują się po raz pierwszy w roli Lizandra, ogrodnika zakochanego z wzajemnością w Hermii- obok Emilii Stachurskiej w roli zadebiutuje powracająca w znakomitym stylu na scenę Dagmara Dryl (ostatnio Ofelia w Hamlecie Tyskiego). Helenę, wesołą okularnicę, zatańczy Aneta Zbrzeźniak i Mai Kageyama- to będzie pierwsza  solowa partia Mai jako solistki Polskiego Baletu Narodowego. W głównych rolach niezmiennie wspaniała Yuka Ebihara oraz dostojny Vladimir Yaroshenko.
Szczegóły znajdziecie na stronie Teatru Wielkiego- Opery Narodowej
Yuka Ebihara i Vladimir Yaroshenko; zdjęcie Ewa Krasucka, źródło Teatr Wielki- Opera Narodowa
Czy wiecie, że najpopularniejszy Marsz Weselny,  grany prawie na koniec każdego ślubu, został skomponowany przez Felixa Mendelssohna właśnie do baletu Sen nocy letniej? Pojawia się on w drugiej scenie II aktu, podczas wesela Hipolity i Tezeusza. To piękna muzyka, ale… dla mnie ten marsz jest na tyle stresujący, że wiem, iż na pewno nie mogę go usłyszeć na własnym ślubie! Dostałabym gęsiej skórki 🙂 może znacie jakąś dobrą alternatywę?
W imieniu Polskiego Baletu Narodowego zapraszam Was na spektakle
Snu nocy letniej Johna Neumeiera!

4, 5, 6, 7 lutego w Teatrze Wielkiem- Operze Narodowej!

MIŁEGO DNIA!

SIMPLE.DANCER

7 odpowiedzi na “SIMPLE.DANCER w pracy”

  1. Sen nocy letniej widziałam nie raz, także czekam ze zniecierpliwieniem na debiuty.
    Czy mogłaby Pani polecić jakieś książki o historii baletu/tańca?
    Pozdrawiam i życze powodzenia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *