mostbet

bittorrent

Где поесть в Калининграде

посуточно калининград

снять квартиру посуточно калининград

bittorrent download

SIMPLE.DANCER trenuje

Dzień dobry! Na dziś przygotowałam dla Was kolejną porcję ćwiczeń wzmacniających plecy. Wykonuję je po konsultacjach z naszą fizjoterapeutką Pauliną przed każdą lekcją. Po raz kolejny mój Flexistretcher okazał się wszechstronny! Oczywiście do wszystkich tych ćwiczeń możecie używać tradycyjnego TheraBandu.

Ćwiczenia te mają na celu nie rozciąganie mięśni a stricte ich rozgrzewanie, dzięki czemu staję do drążka o godzinie 10 z ciepłymi, przygotowanymi do pracy mięśniami przykręgosłupowymi. Powtórzę się po raz kolejny: pamiętajmy, że rozgrzewka jest niezbędna przed każdym wzmożonym wysiłkiem fizycznym! Dzięki niej zmniejszamy prawdopodobieństwo wystąpienia niechcianych kontuzji. Ćwiczenia, które pokazała mi Paulina na stałe urozmaiciły moją rozgrzewkę przed każdym dniem pracy.
Ćwiczenie nr 1

Przełóż gumę przez barierkę. Złap końce dłońmi, łokcie rozstaw równolegle do podłogi. Następnie zbierz łokcie w kierunku talii i przytrzymaj naprężoną gumę kilka sekund. Odpuść. Ćwiczenie wykonaj 10-15 razy.

Ćwiczenie nr 2

Podłóż gumę pod klatkę piersiową i złap z dwóch stron wyprostowanym rękoma. Następnie unieś ręce naciągając gumę i zataczaj koła rękami, cały czas naprężając gumę. Wykonaj 10-15 okręgów i wróć do pozycji wyjściowej.

Ćwiczenie nr 3

Owiń gumę wokół stóp siedząc w siadzie prostym. Złap za gumę z dwóch stron i przyciągaj ją do siebie- łokcie nie powinny wychodzić w tył, poza korpus. Wykonaj 10-15 razy przytrzymując naciągniętą gumę kilka sekund.

Ćwiczenie nr 4

Połóż się na brzuchu i wyciągnij ręce przed siebie trzymając gumę oburącz. Następnie  rozciągaj ją w przeciwnych kierunkach nie zmieniając przy tym swojego położenia. Powtórz 10-15 razy, utrzymując naciągniętą gumę kilka sekund.


 Jak Wam mijają Święta? Ja właśnie wracam do Warszawy po wizycie u mamy!
Do premiery 'Burzy’ zostały niecałe dwa tygodnie… Praca wre, a już w piątek wychodzimy z próbami na scenę… Ja już nie mogę się doczekać premiery!
PS. I znów nadeszła pora na obmyślanie outfitu na bankiet 😉

MIŁEGO DNIA!

SIMPLE.DANCER

2 odpowiedzi na “SIMPLE.DANCER trenuje”

  1. Bardzo przydatny post! Ostatnio próbuję pracować nad moimi mięśniami pleców, więc na pewno skorzystam z Twojej propozycji 🙂 Mam też prośbę o ćwiczenia, dzięki którym można poprawić siłę nóg i sprawić, że można je wyżej podnosić. Rozważam właśnie zakup obciążników na nogi i nie wiem, czy to dobry pomysł, bo jednak wysokie podnoszenie nóg nie jest zależne tylko od ich siły, tu przydaje się chyba sprawność mięśni całego ciała, zwłaszcza korpusu. Pozdrawiam baletowo!

  2. Hi! Dzieki za dobrego posta. Jesli juz wspomnialas o powrocie do W-wy, to czy podczas takiej kilkugodzinnej podrozy tez sie troche rozciagasz ? Masz jakis sposob na dyskretne cwiczenie, aby np. w Pendolino ludzie sie nie dziwili? Ja przy dluzszych trasach (a najczesciej podrozuje samochodem), musze chociaz na chwile sie zatrzymac i poprawic krazenie. Ponadto, jezeli mozesz to napisz kiedys, jak spedzasz dluga podroz (jesli nie kierujesz). Odpoczywasz sluchajac muzy, redagujesz nam posty, myslisz o zblizajacych sie probach w Teatrze ? Konrad z "L".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *