mostbet

bittorrent

Где поесть в Калининграде

посуточно калининград

снять квартиру посуточно калининград

bittorrent download

SIMPLE.DANCER w pracy

Już po ostatnim spektaklu Pereł XX wieku! Moje nogi są wykończone, ale postanowiłam jeszcze dziś przygotować dla Was dalszy ciąg mojej zakulisowej relacji. Zapraszam 🙂

CIEKAWOSTKI

 • Na około trzy sekundy przed rozpoczęciem spektaklu, inspicjent woła do zespołu stojącego na scenie: UWAGA NA KURTYNĘ! To znak, że JUŻ zaczynamy!
 • W pierwszej części Artifact Suite, tzw. Chaconne, w pewnym momencie zespół ustawia się w linii pod horyzontem i w konkretnym momencie wszyscy kładą się na podłogę na plecach. Zawsze się zastanawiam, czy słychać na widowni jak melodyjnie liczymy do 10, na które właśnie mamy położyć się na ziemi 😉
 • Każdy spektakl ma w pewien sposób 'wyreżyserowane’ ukłony. Ale gdy cała wyreżyserowana część już się zakończy a nasza publiczność w dalszym ciągu bije brawo (co jest ogromnie przyjemne!) to dalszy ciąg ukłonów koordynuje inspicjent, który zza swojego pulpitu krzyczy do nas: WSZYSCY DO PRZODU! SOLIŚCI DO PRZODU! PO KOLEI! WSZYSCY!
 • Po pierwszej części naszego wieczoru, panowie techniczni przygotowują scenę do dalszych miniatur. Na zdjęciach poniżej możecie zauważyć, że na scenie są już kulisy, których podczas Artifact Suite nie ma w ogóle. 

And we did the last show yesterday! Even though I was exhausted I decided I’d prepare a new post for you. Let’s take a look behind the scenes of Polish National Ballet’s Gems of 20th Century 🙂

CURIOSITIES

 • Aproximately three seconds before the curtains goes up, the stage manager calls to all of us who stand on stage ATTENTION! THE CURTAIN GOES UP!
 • In first part of Artifact Suite, which is called Chaconne, corps de ballet stands in the line right next to backdrop at one moment. At some particular note we have to lay down on the floor all together. We count to 10 with funny melody- I always wonder if we are hearable in the auditorium.
 • In every performance we have bows which are somehow planned. But if the audience keeps clapping, the stage manager starts to direct the bows with creaming from the wings: ALL TOGETHER GO TO THE FRONT! SOLOISTS, TO THE FRONT! CORPS THE BALLET TO THE FRONT!

Co za radość! Z Darią i Bartkiem Zyśkiem 
(z Bartkiem chodziliśmy razem do jednej klasy w szkole baletowej)
What a joy! With Daria and Bartek Zyśk who is my former classmate.

A tutaj już po ostatnim spektaklu! Prawie całe moje kochane 115! Z Darią, Mai i Alex 🙂
Right after last show! My beloved 115, with Daria, Mai and Alex 🙂

Pomiędzy Artefaktami a Świętem Wiosny miałam niecałe dwie godziny przerwy. To idealny moment na odpoczynek! A po nim przygotowania do kolejnego występu (zdążyłam nawet umyć głowę!) 😉
Between Artifact Suite and Rite of Spring I had almost two hours break. Perfect time for some rest and for washing my hair 😉
A to efekt końcowy 😉 z Darią jako kobiety w Święcie Wiosny Bejarta.
The final effect – with Daria as Women in Rite of Spring by Bejart.

I z Alex
And with Alex
Sobota była dla Polskiego Baletu Narodowego szczególnym dniem. Pożegnaliśmy jednego z naszych pedagogów, Stephana, który wyjeżdża pracować z innym zespołem. To była ogromna przyjemność pracować z Tobą, Stephane!! Good luck :)) 
Last Saturday was the special day for Polish National Ballet. We had the very last class with our former ballet master, Stephane Dalle who is now leaving our company. It was a pleasure to work with you, Stephane! Thank you and good luck! 🙂
Na zdjęciu ekipa ze 115 ze Stephanem Dalle
My dressing room with Stephane Dalle. 
POLSKI BALET NARODOWY
POLISH NATIONAL BALLET
Ja w weekend odpoczywam po maratonie! A Wy? Życzę Wam udanej niedzieli!
This weekend I’m resting after our huge marathon! Have a great day!


SIMPLE.DANCER

5 odpowiedzi na “SIMPLE.DANCER w pracy”

 1. Wczoraj było zachwycająco, szczególnie, dla mnie, Artifact Suite i Concerto Barocco. A z 3-go rzędu nie było słychać liczenia:)

 2. I faktycznie widzialam Cie w piatek (mam nadzieje, ze moge mowic do ciebie na Ty:)) Ale Ciebie chudzinka!!! Nawet w porownaniu do kolezankej!
  Potwierdzam to, co napisala przedmowczyni – nie slychac liczenia:) Swoja droga zawsze sie zastanawiam, skad wiecie w jakiej konfiguracji wychodzic do publicznosci, kiedy klaszcze!:)
  Najbardziej podobalo mi sie Concerto Barocco-klasyczne az "za bardzo".

  1. Oczywiście, że tak 🙂 Concerto to kwintesencja baletu w najczystszej jego odsłonie 🙂 uwielbiam go oglądać, choć wiem jak wyczerpujący jest on dla wykonujących go tancerek.. Bardzo się cieszę, że spektakl się podobał!! Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *