mostbet

bittorrent

Где поесть в Калининграде

посуточно калининград

снять квартиру посуточно калининград

bittorrent download

SIMPLE.DANCER trenuje

Dwa lata temu podjęłam się (po wielu namowach koleżanek, pedagogów a nawet dyrektora mojego zespołu) intensywnego leczenia kontuzji zginacza biodrowego. Ból pod pośladkiem dokuczał mi trzy lata, prawdopodobnie narastały mikrourazy, ale cały czas oddalałam moment leczenia na później.

Po prostu nie chciałam tracić czasu w pracy, którego nigdy nie odzyskam, tracić spektakli, do których przecież długi czas się przygotowywałam. Ale nastąpił dzień, w którym moje ciało stanowczo powiedziało 'dość!’. Wtedy podjęłam decyzję o czterotygodniowej kuracji płytkopochodnymi czynnikami wzrostu oraz innymi preparatami medycznymi. Dyskomfort w końcu ustąpił, ale czasami daje o sobie znać, szczególnie gdy zmęczenie ciała i nadwyrężenie konkretnych mięśni jest naprawdę duże. Wtedy sięgam do najprostszych metod walki z bólem: dodatkowych ćwiczeń.

Czy po treningu, lekcji tańca bądź wizycie na siłowni dokuczają Wam bóle tylnych mięśni udowych? Prawdopodobnie nadwyrężyliście mięśnie zginaczy biodrowych usytuowanych pod pośladkami. Aby zwiększyć efektywność podczas treningu oraz zniwelować szansę na urazy warto przed każdym wzmożonym wysiłkiem wykonać kilka prostych ćwiczeń mających na celu rozluźnienie napiętych mięśni w okolicach bioder (dających ujście w bólu w okolicach podpośladkowych).
Oto kilka z nich. Do dwóch użyłam mojego Flexistretchera, ale możecie poradzić sobie bez niego bądź użyć podstawowych therabandów.
Wypad w przód z silnym rozciąganiem mięśnia czterogłowego.

Zakładając Flexistretcher na przeciwległe ramię w stosunku do nogi pracującej i naprzemienne zginanie i prostowanie nogi pracującej z oporem mobilizuje mięsień zginacza do pracy, a co za tym idzie, dodatkowo go wzmacnia.

Podobne ćwiczenia w siadzie.

Przydatny będzie także roller. Jak widzicie ma on ogromną skalę zastosowań. Tutaj pokazywałam Wam jak może ulżyć naszym łydkom i stawom skokowym. Jest także doskonały przy bólach kręgosłupa. Self-massaging przy użyciu różnych rodzajów rollerów jest w ostatnim czasie bardzo popularny i bardzo skuteczny- pod warunkiem, że wykonywany świadomie.
Leżąc na brzuchu połóż roller pod pachwiną, unieś korpus w górę opierając się na rękach. Powoli rolluj się w przód i tył delikatnie masując udo od pachwiny do kolana (unikając masażu samego stawu kolanowego).

Masaż bocznej części uda. Ma na celu rozluźnienie mięśni usytuowanych wokół stawu biodrowego- uwaga! Dość bolesne 🙂

Mam nadzieję, że zaproponowane przeze mnie ćwiczenia, które wykonuję na pewno kilka razy w tygodniu, przyniosą Wam ulgę w nieoczekiwanym bólu!

MIŁEGO DNIA!!

SIMPLE.DANCER

2 odpowiedzi na “SIMPLE.DANCER trenuje”

  1. Bardzo pomocny wpis. Niestety z doswiadczenia wiem, ze ciezko znalesc fachowa pomoc przy takich nietypowych miejscach bolowych. Tez mam taki problem, szczegolnie uciazliwy w szpagacie i a la seconde. Fizjoterapeuta polecil mi dodatkowy stretching i wlasnie roller. Troszke pomaga, ale cudu jeszcze nie odnotowalam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *