mostbet

bittorrent

Где поесть в Калининграде

посуточно калининград

снять квартиру посуточно калининград

bittorrent download

Październik 2017 – podsumowanie!

To był bardzo intensywny miesiąc! Choć miałam jedynie dwa spektakle, pracy było bardzo dużo! Zaczęło się od dodatkowego projektu dla działu marketingu Teatru Wielkiego-Opery Narodowej- byłam odpowiedzialna za prowadzenie teatralnego Instagramu i wstawianie krótkich Instastories oraz zdjęć z naszych prób na potrzeby Światowego Dnia Baletu – World Ballet Day, który miał miejsce 5 października.

Jaeuun Jung
Olga Yaroshenko

Październik to Światowy Miesiąc Walki z Rakiem Piersi. Wiele dużych marek oraz fundacji wspiera badania nad tą chorobą. Od 25 lat fundacja założona przez Evelyn H. Lauder wspiera finansowo takie badania. Z tej okazji można w drogeriach kupić produkty marki Estee Lauder opatrzone różową wstążką a 20% ich wartości zostanie przekazane fundacji. To zaszczyt brać udział w takiej akcji.

W dniach 7-8 października w ramach Łódź Design Festiwal odbywał się Meetblogin. Wraz z moimi  koleżankami z wnętrzarskiej grupy na Facebooku zostałyśmy zaproszone do udziału w dyskusji o wpływie social mediów na urządzanie polskich mieszkań. Zastanawiacie się co ja w zasadzie tam robiłam? Urządzanie i dekorowanie wnętrz to moja ogromna pasja, cieszę się ogromnie, że mogłam brać udział w spotkaniu wśród wielu znanych polskich blogerek wnętrzarskich. W połowie października w Warszawie odbył się Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego, Warsaw Dance Days VI. Podczas pokazów choreograficznych zaprezentowali się artyści z Polski i nie tylko, w różnorodnych warsztatach oraz prelekcjach  uczestniczyło kilkadziesiąt osób. Poniżej przedstawiam kilka zdjęć z wydarzenia. Więcej informacji oraz szczegółów i zdjęć znajdziecie na stronie wydarzenia: Warsaw Dance Days VI

“Unknown Experience”
Studio Baletowe Opery Krakowskiej
chor. i wyk. Maria Salwińska
muzyka: Ludovico Einaudi “Experience”
Zdjęcia: Jarosław Cieślikowski

Solo ukazuje przemianę wewnętrzną człowieka jako jednostki poddawanej nieustannie wpływowi świata zewnętrznego oraz targanej mieszanym, ambiwalentnymi emocjami. Układ wpisuje się w technikę tańca współczesnego i jest intymnym wyrażeniem stanu duszy artystki.

“Ciężar lekkości”
chor. i wyk. Katarzyna Paluch i Anna Puzio
muzyka: Kirsten Flagstad “En Drom”, Ginge Anvik “Score”
Zdjęcia: Jarosław Cieślikowski

Napięcie, powstające pomiędzy żywiołem witalnym i żywiołem przemijania, budzi wzruszenie nad kruchością jednostkowego istnienia i pragnienia wpatrywania się w tajemnicze “Ja”.

“In the Name of KAR”
(czes. Ve jmenu KAR)
chor. i wyk. Markéta Jandová (CZ), Jitka Tůmová (CZ)
muzyka i wykonanie na żywo: Aliaksandr Yasinski (BY)
tekst: “Death Banished” Jiřina Šiklová
scenografia i kostiumy: Kateřina Jirmanová Soukupová
produkcja: Lenka Bílková
światła i dźwięk: Jan Hugo Hejzlar
Zdjęcia: Jarosław Cieślikowski

„Kar” to święto pogrzebowe, podczas którego ludzie zbierają się, by wspominać duszę zmarłego. Przy okazji każdego ze świąt, jedzenie jest jednym z jego aspektów, co jest jednocześnie naturalne i absurdalne. W samej swej naturze, święto “kar” jest pełne symbolicznych znaczeń i może być odczytywane jako doskonała metafora społeczna. “In the Name of KAR” bada temat śmierci jako naturalnej części życia. Główną inspiracją twórców była książka czeskiej socjolog Jiřiny Šiklovej, „Death Banished” 

“3/10”
chor. Bartosz Zyśk
wyk. Jordan Bautista (GIB), Rinaldo Venuti (IT), Bartosz Zyśk
muzyka: Kazimierz Serocki
światła: Bartosz Zyśk
dźwięk: Paulina Nosek (nagranie), Michał Polański (realizacja nagrania)
Zdjęcia: Jarosław Cieślikowski

Studium przestrzeni oparte na badaniach Rudolfa von Labana w dziedzinie krystalografii i figur przestrzennych. Koncentruje się na czystej formie i jej ciągłych zmianach.

Do repertuaru Polskiego Baletu Narodowego powrócił wieczór baletowy Chopiniana/Bolero/Chroma. Więcej mogliście przeczytać o tym spektaklu tutaj.

Otrzymałam niedawno dwie pozycje książkowe, które mam zamiar pochłonąć w długie jesienne wieczoru. To Tancerka autorstwa Weroniki Wierzchowskiej o Helenie Cholewickiej, wybitnej polskiej balerinie XIX stulecia oraz  Sekretne życie samotnej lalki, biografię pisarki, fotografki i modelki Dare Wright autorstwa Jean Nathan, która przekonuje, że najmroczniejsze są tajemnice dzieciństwa. Może Wy możecie mi polecić coś jeszcze?

Z aniaulanicka.pl zrobiłyśmy super fotki korzystając z ostatnich naprawdę ciepłych dni. Mój post z ich wykorzystaniem przypadł Wam do gustu. Chcielibyście więcej propozycji z serii Teatralny dress code? Bo mam mnóstwo pomysłów 😉 

W październiku także obchodziłam swoje urodziny. Dziękuję moim najbliższym i przyjaciołom, że byli ze mną w ten szczególny dzień 🙂 to również miesiąc urodzin mojej najukochańszej chrześnicy, Kasi. Malutka skończyła roczek i to były bardzo poważne urodziny 😉

zdj. Adrian Hołda

Listopad zapowiada się równie ciekawie… dokładnie za tydzień premiera Baletów Polskich! Czy ktoś z Was się wybiera?

5 odpowiedzi na “Październik 2017 – podsumowanie!”

  1. Kurczaki, byłam na Meetblogin (bo tak się składa, że piszę m.in. o wnętrzach właśnie ;)) i Cię nie widziałam! Szlag – a tak chętnie bym z Tobą porozmawiała i poznała Cię na żywo! 😀 Może jeszcze kiedyś się uda :*

    Uściski!
    Zdrówka dużo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *