mostbet

bittorrent

Где поесть в Калининграде

посуточно калининград

снять квартиру посуточно калининград

bittorrent download

WARSAW DANCE DAYS

Już nie raz Wam pisałam, że każde taneczne wydarzenie na mapie Warszawy to dla mnie ważne przedsięwzięcie. Nawet jeśli osobiście nie uczestniczę w danym projekcie, to gorąco kibicuję jego organizatorom i uczestnikom. Szczególnie, jeśli wiem, że osoby odpowiedzialne za organizację danego projektu to pełni pasji i oddania profesjonaliści i miłośnicy sztuki tańca. Tak właśnie jest w przypadku festiwalu Warsaw Dance Days  organizowanego przez moją nauczycielkę ze szkoły, profesora Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, a także moją promotorkę- i piszę tu o jednej osobie!! Dlatego tym bardziej sie cieszę, że SIMPLE.DANCER’s life zostało obdarzone zaufaniem i objęło patronat medialny nad festiwalem!

VI edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego odbędzie się
14-15 października 2017r. w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

W tym roku Festiwal Warsaw Dance Days jest w całości dedykowany młodym choreografom: uczniom, studentom i absolwentom szkół baletowych oraz uczelni związanych z tańcem i choreografią. Przez dwa festiwalowe dni na scenie wystąpią
artyści młodego pokolenia z Austrii, Białorusi, Czech, Gibraltaru, Hiszpanii, Kolumbii, Litwy, Niemiec, Polski i Włoch.
Podczas WDD VI zaprezentują swoje prace choreograficzne artyści-tancerze zespołu Polskiego Baletu Narodowego, niezależni artyści z Polski i zagranicy, studenci i absolwenci Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi (specjalność Tancerz-choreograf), Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu (kierunek Taniec w kulturze fizycznej), Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie (Wydział Teatru Tańca w Bytomiu), Uniwersytetu Mozarteum w Salzburgu, Uniwersytecie Justusa Liebiga w Giessen, zespół Chopin University Dance Company działający przy Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie oraz uczniowie Krakowskiej Akademii Tańca  L’Art de la Danse, Studia Baletowego Opery Krakowskiej, a także tegoroczni absolwenci i uczniowie najstarszych klas Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie.

Podczas festiwalu widzowie będą mogli oglądać na sali koncertowej pokazy choreograficzne oraz uczestniczyć w interesujących wykładach i warsztatach. Warsaw Dance Days – Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego to jedyne w swoim rodzaju święto tańca, promujące polskich i zagranicznych artystów tancerzy, choreografów i pedagogów tańca. Festiwal jest częścią obchodów 90-lecia działalności Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej, Muzyki Kościelnej, Rytmiki i Tańca UMFC.

SZCZEGÓŁY ORAZ PROGRAM FESTIWALU ZNAJDZIECIE NA STRONIE WYDARZENIA <<KLIK>>

Artyści-tancerze Polskiego Baletu Narodowego w choreografii Bartosza Zyśka „3/10”; fot. Fcreative
Absolwenci Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Warszawie w chor. Pauliny Andrzejewskiej „(Nie) anonimowi Artyści”; fot. Ewa Krasucka
Artyści-tancerze Polskiego Baletu Narodowego w choreografii Joanny Drabik_”Szpile”; fot. Ewa Krasucka
„In the Name of KAR” chor. i wyk. Markéta Jandová i Jitka Tůmová’ fot. Michal Hančovský
Studentki Uniwersytetu Mozarteum w Salzburgu; fot. Paul Vincenth Schütz

 

3 odpowiedzi na “WARSAW DANCE DAYS”

  1. Taniec to zupełnie nie moja bajka, ale powiem tak – bardzo się cieszę, gdy odbywają się takie wydarzenia, zwłaszcza, kiedy skupiają się na pokazywaniu młodych adeptów sztuki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *