Balet,  Praca w teatrze

KREACJE 10

NOWE „KREACJE” W BALECIE NARODOWYM

Zbliża się finał tegorocznych, dziesiątych już Warsztatów Choreograficznych w Polskim Balecie Narodowym. Prezentacja nowych prac grupy 15-stu młodych warszawskich choreografów czyli wieczór „Kreacje 10” odbędzie się trzykrotnie w dniach: 2, 3 i 5 czerwca 2018 r.

To wyjątkowa, jubileuszowa edycja. Już po raz dziesiąty artyści PBN zmierzą się z nowymi wyzwaniami komponując miniatury choreograficzne. Dotychczasowe edycje udowodniły już publiczności, że w tancerzach Polskiego Baletu Narodowego drzemią pokłady nieodkrytych jeszcze talentów twórczych. Jednak „Kreacje” to nie tylko warsztaty choreograficzne, ale również szereg zadań związanych z produkcją spektaklu. Tancerze w pełni samodzielnie odpowiadają za przygotowanie wydarzenia na scenie kameralnej Teatru Wielkiego – Opery Narodowej.

W tym roku jako choreografowie w warsztatach wzięli udział:

Lorenzo Alberti, Robert Bondara, Michał Chróścielewski, Joanna Drabik, Anna Hop, Paulina Jurkowska, Paweł Koncewoj, Antonio Lanzo, Gianni Melfi, Dan Ozeri, Rachael Vrbancic, Patryk Walczak, Kurusz Wojeński, Izabela Zabłocka i Bartosz Zyśk, których prace w wykonaniu kolegów z zespołu oglądać będziemy już w pierwszych dniach czerwca.

Nad przygotowaniem spektakli warsztatowych pracował także zespół produkcyjny w składzie:

Project Manager: Dominika Krysztoforska
Inspicjent: Ewa Nowak

Koordynator ds. technicznych: Irina Wasilewska
Koordynator ds. kostiumów: Svetlana Ovsiankina, Natalia Kamińska

Zdjęcia z prób: Vladimir Yaroshenko
Koncepcja plakatu: Paweł Koncewoj
Redakcja programu: Aneta Wira
Zdjęcia z prób: Vladimir Yaroshenko; na zdjęciach artyści Polskiego Baletu Narodowego
MIŁEGO DNIA!
SIMPLE.DANCER 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *