Trening

Kondycja fizyczna podczas wakacji- jak o nią dbam?

Gdyby ktoś jeszcze jakiś czas temu powiedział mi, że w czasie wakacji, mojego upragnionego odpoczynku, będę prawie co drugi dzień wstawać o 7 to uśmiechnęłabym się ironicznie. Ale jednak prawdą jest powiedzenie, że człowiek uczy się całe życie 🙂 będąc w Jastarni, mieszkając tuż przy brzegu morza z oknem na wschodnią stronę, znacznie łatwiej jest budzić się prawie wraz z pierwszymi promieniami słońca. A to może pozytywnie wpływać na postanowienie o dbałość o kondycję fizyczną.

W czasie 7 tygodni wakacji łatwo stracić formę a kondycja fizyczna to dla tancerki jeden z priorytetów. Biegając lub spacerując można jednak równocześnie się zrelaksować- podziwiając krajobraz i myślami oddalać się od codzienności.

Jastarnia jest niewielkim kurortem wypoczynkowym na Półwyspie Helskim. Jej powierzchnia nie przekracza 4,5 km2. Ponieważ mieszkamy na skraju tego miasteczka (w kierunku Helu) moja ulubiona trasa przebiega wzdłuż głównej ulicy w stronę portu, następnie obok niego dobiegam na popularny deptak i urokliwe molo nad zatoką. Jeśli pogoda jest wietrzna już od wczesnych godzin porannych spotkać tu można morze kite’ow i surferów. Następnie zawracam i gotowa jestem na pierwszą kawę w ciągu dnia.

Oczywiście nie codziennie pogoda dopisuje, dlatego nie biegam każdego dnia.

Przed każdym biegiem rozciągam się, aby następnego dnia nie mieć niechcianych zakwasów.

W moim przypadku kondycja fizyczna wymaga stałego poziomu, aby z końcem wakacji organizm nie przeżył zbyt dużego szoku związanego z lekcją baletu, a następnie intensywnymi próbami.

Lekki jogging 2-3 razy w tygodniu i rozciąganie na plaży  (to pokazywałam Wam rok temu w tym wpisie) w zupełności mi wystarczają 🙂 ach! No i gra siatkówkę z mężem na plaży!

Wygodny strój i buty znalazłam w moim ulubionym sklepie baletowym Bloch 🙂 nawet nie wiedziałam, że buty sportowe mogą być tak leciutkie ? dla zainteresowanych- w sklepie stacjonarnym w Warszawie trwa właśnie wielka wyprzedaż!

MIŁEGO DNIA!

SIMPLE.DANCER

9 komentarzy

 • monika olga czyta

  To bardzo ważne, żeby podczas urlopu nie wpaść w pułapkę „a co mi tam, jestem na wakacjach”! Moja praca nie wymaga tak dobrej kondycji, ale ćwiczę dla zdrowia. Jeżeli urlop, to zawsze aktywnie. Najczęściej rowerowo z dużą ilością pieszych wędrówek 🙂 Pozdrawiam serdecznie! Monika

 • blogierka

  KOchana, a nie miewasz kontuzji od tańca? Widzę, że masz za mało tkanki tłuszczowej i z autopsji wiem, że to nie jest dobrze jak się sport uprawia i to zawodowo.

  • Simple Dancer

   Oczywiście, że miewam 🙂 balet jest mocno kontuzjogenny. Ale powiem Ci szczerze, że my w pracy nigdy nie mówimy, że to „dlatego że się źle odzywiasz” czy coś takiego. Raczej są to urazy mechaniczne, zmęczwniowe a niekiedy po prostu nagłe i przypadkowe. Co nie zmienia faktu, że zbilansowana dieta musi być!

   • blogierka

    Nie miałam tu na myśli diety ale całokształtu. Musicie być szczuplutkie a to wiemy ułatwia wszelkie kontuzje. Anyway oby zdrowie jak najdłużej pozwoliło Ci tańczyć! Mi po 15 latach się wiele popsuło chociaż było mniej obciążajace niż balet. Buzka

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *