mostbet

bittorrent

Где поесть в Калининграде

посуточно калининград

снять квартиру посуточно калининград

bittorrent download

Już wkrótce… CASANOVA W WARSZAWIE

Autor plakatu: Adam Żebrowski
Zdjęcie: Łukasz Murgrabia
Na zdjęciu: Vladimir Yaroshenko

CASANOVA W WARSZAWIE
Choreografia: Krzysztof Pastor
Muzyka: Wolfgang Amadeusz Mozart
Scenografia: Gianni Quaranta
Idea i libretto: Paweł Chynowski


To najnowszy, autorski balet Krzysztofa Pastora, dyrektora Polskiego Baletu Narodowego. Libretto zostało napisane przez Pawła Chynowskiego na podstawie dzienników Giacomo Casanovy, który przebywał w naszej stolicy w latach 1765-66, gdzie gościł na dworze króla Stanisława Augusta oraz udzielał się wśród ówczesnej warszawskiej elity, w szczególności w towarzystwie artystów królewskiego zespołu baletowego… To niezwykle intrygująca historia, w której przeplata się wiele charakterów: włoskich tancerek i tancerzy, polskich hrabiów i arystokracji. Całość dopełnia idealnie dopasowana piękna muzyka Wolfganga Amadeusza Mozarta z pięknymi ariami w wykonaniu śpiewaczek uczestniczących w poszczególnych scenach. Autorem scenografii jest laureat Oscara za najlepsze dekoracje do filmu w reżyserii James’a Avory’ego, Pokój z widokiem– Włoch, Gianni Quaranta. Widziałam w American Ballet Theatre realizację Giselle ze scenografią autorstwa tego artysty i byłam zachwycona. Nie mogę się doczekać, aż zobaczę dekoracje wyjęte z klasycystycznego teatru na naszej scenie! Choreografia została zakończona już prawie dwa tygodnie temu, teraz zespół codziennie doskonali techniczne elementy, pracuje nad precyzją i równym, nieskazitelnym wykonaniem.

Niestety, ze względu na przygotowania do Wilhelma Tella, nie mogę brać udziału w Casanowie, próby się pokrywają, cały dzień poświęcamy na naukę nadchodzącej opery… ale dzięki temu będę mogła (po raz pierwszy od kilku lat!) zobaczyć moich kolegów w akcji! 
Trzymam za Was kciuki 🙂 
MIŁEGO DNIA!

SIMPLE.DANCER

7 odpowiedzi na “Już wkrótce… CASANOVA W WARSZAWIE”

    1. Myślę, że tak 🙂 jutro zapytam naszych akompaniatorów o to. Postaram się dać odpowiedź jak najszybciej 🙂 A chodzi o jakiś konkretny utwór, wykorzystany w konkretnej scenie?

  1. Najbardziej zależy mi na utworze granym w scenie loży masońskiej chociaż chciałabym poznać wszystkie jeśli to możliwe. Ale najbardziej zależy mi na tym jednym.

    1. utwory wykorzystane w scenie Loży Masońskiej to Maurerische Trauermusik nr 477 oraz Adagio&Fuge C-moll nr 546. W całości wykorzystanych jest mnóstwo utworów, poproszę o ich spisanie, ale to może chwilę potrwać. Pozdrawiam!

    2. Bardzo dziękuje za tak szybką odpowiedź. Co do pozostałych utworów, jeśli nie będzie to problemem to z chęcią na nie poczekam. Pozdrawiam 🙂

    3. Lista wszystkich utworów Mozarta wykorzystanych w "Casanovie" jest zamieszczona w programie ze spektaklu. Zrobiłam zdjęcie, mogę podesłać mailem 🙂 proszę tylko o podanie adresu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *