Balet,  Lifestyle i moda

Because I love dance!

Pierwsze dwa tygodnie pracy w nowym sezonie za nami. W międzyczasie dokuczały mi zakwasy związane z intensywnym wysiłkiem po długiej przerwie, ale także niespodziewane przeziębienie, które przykuło mnie do łóżka na cztery dni. Nie mogłam sobie pozwolić na dłuższe zwolnienie lekarskie, z powodu zbliżającego się wyjazdu do Hagi. Antybiotyk i inne, oczywiście niesmaczne, specyfiki na szczęście postawiły mnie na nogi.
Haga jest jednym z wiodących ośrodków kulturalnych i naukowych w Holandii. Znajdują się tu Królewska Akademia Sztuki, Królewskie Konserwatorium Muzyczne oraz Biblioteka Królewska. Jest również siedzibą holenderskiego rządu i miejscem zamieszkania rodziny królewskiej.
Część zespołu Polskiego Baletu Narodowego wyjeżdza 15 września na występy gościnne w Zuiderstrandtheater, gdzie zaprezentuje spektakl Romeo i Julia do muzyki Sergiusza Prokofiewa w choreografii Krzysztofa Pastora. Już nie mogę się doczekać! Jeszcze nigdy nie byłam w Holandii, dlatego moja ciekawość tym bardziej wzrasta. Nasz wyjazd będzie trwał dokładnie cztery dni, z czego większą część czasu na pewno spędzimy w teatrze, ale nie byłabym sobą, gdybym nie spakowała aparatu, więc na pewno spodziewajcie się relacji z naszej podróży! Ponadto, codziennie pracujemy nad powracającą do repertuaru Personą w choreografii Roberta Bondary, której spektakle będzie można zobaczyć na małej scenie Teatru Wielkiego-Opery Narodowej w połowie października.

It’s been two weeks since the new season for Polish National Ballet took off. We are already working on couple of titles such as  Prokofiev’s Romeo and Juliet with Krzysztof Pastor’s choreography. Our company is going for a short tour with this ballet. We are visiting Hague in the middle of September and we are going to perform in Zuiderstrandtheater. Can’t wait to go to The Netherlands, I’ve never been there 🙂 Moreover, we are currently working on the revival of another ballet from our repertoir called Persona by Robert Bondara, talented, young polish choreographer.

Zapewne każdej kobiecie znane jest stwierdzenie wygoda przede wszystkim! Choć witryny sklepowe często zachęcają nas ekstrawaganckimi kreacjami i niemiłosiernie wysokimi szpilkami, w ubraniach stawiam na prostotę i funkcjonalność.

Czasem na blogu pokazuję Wam, że im bardziej swobodny ubiór, tym łatwiej jest go zaaranżować przy baletowej sesji, gdzie ubrania nie będą krępowały ruchów. Podczas ostatnich ciepłych dni mój mąż zarządził spacer z aparatem i pointami w torbie. A oto efekty (M debiutował jako fotograf w baletowej sesji, jestem z niego dumna!):

For sure you know the saying the more comfy, the better. At least in Poland we say it when it comes to choosing the daily outfit 🙂 I always try to combine simple and functional. Sometimes I present you, here on the blog, how you can adjust casual outfit to the ballet photoshoot. I think it worked out pretty well this time, what do you think?

Bo selfie musi być!

Jeśli śledzicie mojego Facebooka lub Instagram, zapewne widzieliście, że wczorajsze przedpołudnie spędziłam wraz z Karoliną, autorką bloga Charlize-mystery. Jest to tym bardziej szokujące dla mnie, bo bloga Karoliny śledzę regularnie od ponad trzech lat! A jako wierna czytelniczka trochę myślałam o tym, jak by mi się rozmawiało z Karoliną 'na żywo’.  Jak to się stało, że się poznałyśmy? Jak ja wraz z moim mężem wyjechaliśmy do Chorwacji, Karolina wraz z marką E.Wedel organizowała konkurs, w którym nagrodą główną był bon na zakupy w towarzystwie Charlize. Polegał na dodaniu na Instagram zdjęcia stylizacji inspirowanej czekoladą. Wybrałam outfit, mój M zrobił zdjęcia w chorwackiej scenerii i udało się! Co tam zakupy, największą nagrodą było poznanie tej pozytywnej dziewczyny! Nie będę ukrywać, że Karolina i jej stylizacje bardzo mnie inspirują 😉 Dziękuję!

Marzenia są po to, aby je spełniać!
Dreams are here to make them come true!

MIŁEGO DNIA KOCHANI!
HAVE A LOVELY DAY!


SIMPLE.DANCER

10 komentarzy

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *